Cyklistika úspěšně završila Kolínské sportovní dny základních škol

12. 6. 2017

Samotný projekt Cyklotour Kolín je určen nejen pro mladé závodníky zvyklé závodit a potýkat se s terénem na svém kole, ale spíše pro úplně cyklistické začátečníky mající touhu vyzkoušet třeba svůj první cyklistický závod. Tomu samozřejmě musí odpovídat obtížnost tratě, přiměřená délka a především pak pohodová a přátelská atmosféra ze strany pořadatelů i přítomných účastníků. A přesně takovýto formát je vhodný pro cyklistickou část zařazenou do Kolínských sportovních dní základních škol. Zde se dala značná závodní nezkušenost mladých studentů s předstihem očekávat a organizátoři tak mohli vše pečlivě připravit. Zázemí Kmochova ostrova skýtá velmi bezpečné prostředí výhodné pro všechny doprovody z učitelského sboru. Nikdo se tak nemusel bát o bezpečí svých svěřenců.

Žáci měli možnost projet si okruh pod vedením zkušených trenérů z Expres CZ Scott Teamu Kolín dokonce již předešlý den, ale velká většina účastníků tuto možnost využila až v den konání závodu. A to nebylo zdaleka vše z připraveného servisu pro pohodlí mladých závodníků. Vítaná byla možnost bezplatného zapůjčení náhradní helmy, pokud by snad někdo tu svou rozbil, nebo služby všudypřítomných zkušených cyklistů schopných poskytnout drobný servis na porouchaném kole. V neposlední řadě také většina dětí navštívila týmový stánek, kde byly k ochutnání produkty od známé firmy Hollandia, díky kterým nikomu nechyběla tolik potřebná energie.

Celý závodní program zahájili nejmladší účastníci z 1. až 3. tříd. Následně již byly kategorie sloučeny pouze po dvou třídách a čím starší žáci bojovali tím více okruhů museli absolvovat. Tato výjimečná akce zanechala na Kmochově ostrově stopu krásné atmosféry, kdy všichni nezávodící povzbuzovali své spolužáky, kteří se snažili vyjet co nejvíce bodů pro svou školu do celkového hodnocení napříč všemi disciplínami. Nyní nás čeká krátká přestávka, po které se do dětského závodního kolotoče opět vrátíme. Cyklotour Kolín totiž pokračuje již 12. srpna, tak neváhejte a přijďte prožít krásné sportovní dopoledne se svými dětmi.

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE

Zpět