o projektu

CYKLOTOUR KOLÍN

seriál cyklistických akcí pro děti a jejich rodiče

Motto: „Pojď ven, pojď jezdit na kole!“

České děti a mládež nebezpečně tloustnou. V Česku je podle nejnovější zprávy statistiků čtyřikrát víc obézních dětí a pětkrát víc obézních dospívajících než před 15 lety! Varující je, že zhruba třetina obézních předškoláků a polovina obézních školáků si nese problémy s váhou do dospělosti. Nejúčinnější prevenci máme ve vlastních rukou - jsou jí dostatečný pohyb a sport!

Statistiky dokazují, že i když je cyklistika velice populární sport, může být také nebezpečný a to zejména, pokud cyklisté neznají a tedy ani nedodržují pravidla silničního pohybu. I zde si můžeme pomoci navzájem - je zapotřebí umožnit dětem a jejich rodičům seznámit se s pravidly bezpečného pohybu na jízdním kole a získat tak správné návyky, které pomohou předejít mnohým nebezpečným situacím.

Co je CYKLOTOUR KOLÍN a cíle projektu:

Seriál cyklistických akcí pro děti a mládež do 16 let a jejich rodiče. Nejde nám profesionální závody, ale o to, abychom přiblížili cyklistiku rodinám a dětem jako jednu z možností aktivního trávení volného času. Chceme dětem ukázat, že jezdit na kole je fajn a že i v Kolíně je mnoho lokalit, kde se cyklistika dá bez problémů a bezpečně provozovat. Program jednotlivých akcí seriálu bude vždy tvořen s ohledem na schopnosti dětí. Tratě budou voleny tak, aby jejich fyzická náročnost odpovídala lehké a příjemné sportovní aktivitě. Zaměřeny budou zejména na zručnost a bezpečnost pohybu na jízdním kole v běžném provozu i mimo něj.

Do programu seriálu budou zařazeny nejen soutěžní dny, ale také společné vyjížďky po zajímavých trasách v blízkém okolí Kolína. Tyto vyjížďky budou skvělou příležitostí, aby se aktivně do programu zapojili nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří na výlety mohou vyrazit společně se svými dětmi a prostor zde bude i pro předvedení pravidel silničního provozu v praxi.

Záštitu nad CYKLOTOUR KOLÍN převzali členové úspěšného cyklistického oddílu ExpresCZ - Tufo Teamu Kolín. Každé z akcí se některý ze závodníků teamu osobně zúčastní a ukáže dětem, že sportem si člověk může nejen splnit své sny a stát se sportovní hvězdou, ale že i když na mety nejvyšší nedosáhne, může mu i tak sport přinášet hodně radosti, přátel a dobrou náladu. Účastnit se budou také trenéři dětí a mládeže kolínského klubu a děti s rodiči tak budou mít možnost osobně se obeznámit s možností začlenit se do organizované cyklistiky v Kolíně.

Na realizaci projektu CYKLOTOUR KOLÍN jsme připraveni spolupracovat s Komisí tělovýchovy a sportu města Kolín, s kolínskými mateřskými a základními školami, Městskou policií Kolín i s místními firmami.

Jedinečnost projektu:
Jediný cyklistický projekt v Kolíně a okolí zaměřený pouze na kategorii děti a mládeže, popř. rodin s dětmi
spojení sportovního a výchovného programu do jedné akce

_______________________________________________________________________________

Technické a organizační zajištění akce:

Z&S Apache Team, o.s., Kolín, oddíl cyklistiky  ExpresCZ - Tufo Teamu Kolín

Kontakt:

Ředitel seriálu: Bc. Martin Řehák

mobil: +420 728775183

e-mail: rehak@cyclingagency.cz

Info: www.cyklotourkolin.cz