Parádní zahájení sezony

14. 4. 2014

Naprosto opačné počasí, než při úvodním setkání v březnu, nachystala příroda pro účastníky druhé společné vyjížďky z programu CYKLOTOUR KOLÍN 2014. Už od rána se na Kolín usmívalo sluníčko a tak se nebylo co divit, že se v sobotu po desáté hodině dopolední sešla na parkovišti u sila čtyřicítka dětí se svými rodiči i prarodiči, aby všichni společně zahájili cyklistickou sezonu!

Celou skupinu téměř stovky účastníků vedl, stejně jako při prvním setkání, trenér mladých kolínských cyklistů Michal Čepička. Po registraci všichni společně zamířili lesem směr Tři Dvory, kde byla po třech kilometrech naplánována první zastávka. Tady byla organizátory připravena malá občerstvovací stanice a po krátké pauze se nejprve děti, ale pak také rodiče, věnovali na okruhu nacvičování techniky jízdy a to pod odborným dohledem nejen trenéra Čepička, ale také závodníků REMERX-MERIDA TAMU KOLÍN. Došlo i na neformální závod, který nejprve absolvovali děti a pak, za mohutného povzbuzování svými ratolestmi, také rodiče!

Poté se celý peloton vydal směr Výrovna, kde byla opět zastávka u výběhů ovcí a koní, což byl pro spoustu dětí z města opravdový zážitek. Všichni v pořádku se pak vrátili zpátky k silu, kde se rozloučili a slíbili si, že se letos určitě nevidí naposledy!

Další akcí seriálu partnerský závod "Prvomájové sprinty přes Starý most", který se koná tradičně 1. května. V květnu se pak sejdeme ještě jednou a to v neděli 25. května při závodech na Kmochově ostrově.

Stále pokračuje soutěž ve sbírání účastnických samolepek a kdo se zatím neregistroval, bude mít ještě na květnových akcích šanci.

Závěrem všem kdo v sobotu přišli, děkujeme za účast, byli jste skvělí a těšíme se opět brzy nashledanou!

 

                                   Obsáhlou fotogalerii si můžete prohlédnout zde...

 

 

Zpět