První závody na Kmochově ostrově přilákaly přes sto mladých závodníků

9. 5. 2017

Nočním deštěm zmáčená trať vyjetými stopami prozrazovala své předčasné návštěvníky. Najížděli jí domácí, nebo se přijel na závod dobře připravit i některý přespolní závodník? Tuto hádanku by šlo vyřešit pomocí odlitku a porovnání s pneumatikami přijíždějících závodníků, ale to bychom museli jednat opravdu bleskově, protože velice příznivá předpověď počasí nejspíše vytáhla z postele i poslední ospalce, kteří si okamžitě vyrazili celý závodní okruh natrénovat.

Vše mělo začít v sobotu v 9 hodin ráno, ale pro velký zájem kancelář otevřela již půl hodiny předem, aby odbavila všechny nedočkavce. Číslo, sušenku a hlavně razítko na účastnickou kartičku, aby bylo vše zaznamenáno a všichni poctiví účastníci, kteří navštíví alespoň 4 akce z Cyklotour Kolín 2017 se tak mohli těšit na svou odměnu.

Komu by snad z celého trénování na trati vyhládlo, mohl navštívit stánek Hollandie, kde čekalo sladké pochutnání v podobě Bio Bifi Drinku snad ve všech možných příchutích. A jako sladká odměna a zároveň osvěžení, které dokonce opravdu přišlo v hod po závodě, když vysvitlo sluníčko, byly nové jogurtové nanuky Hollandia.

Ještě před startem odrážedel si mohl každý malý biker najet svůj okruh pod vedením trenérů z pořádajícího Expres CZ Scott Teamu Kolín a pak už jen řazení na start, svléknutí všech nepotřebných svršků, chvilka soustředění a start!

Jedna kategorie za druhou zdolávala v uzavřeném areálu Kmochova ostrova daný počet kol a gladiátorský nádech všech ostrých soubojů ještě umocňoval moderátor pohybující se na pódiu amfiteátru tolik připomínajícího kolosea. Naštěstí na naší sportovní akci se nečekalo na žádné palce dolů, ale naopak ovace a gratulace všem medailistům.

Pokud chcete i Vy zažít jedinečnou přátelskou atmosféru našich závodů přijďte se podívat a vezměte své ratolesti na některou z dalších akci seriálu Cyklotour Kolín 2017. Již 9. června proběhnou další závody v rámci Kolínských sportovních dní, kde mezi sebou poměří síly žáci kolínských základních škol.

Kompletní fotogalerii nalezente ZDE!

Zpět